Konaklamalı Edirne - Vize - Kıyıköy Gezisi

 • Konaklamalı Edirne - Vize - Kıyıköy Gezisi
 • Konaklamalı Edirne - Vize - Kıyıköy Gezisi
 • Konaklamalı Edirne - Vize - Kıyıköy Gezisi
 • Konaklamalı Edirne - Vize - Kıyıköy Gezisi
 • Konaklamalı Edirne - Vize - Kıyıköy Gezisi
 • Konaklamalı Edirne - Vize - Kıyıköy Gezisi

Konaklamalı Edirne - Vize - Kıyıköy Gezisi

Yüzyıllara meydan okumuş bir çok imparatora yüzlerce medeniyete ev sahipliği yapmış Edirne'ye 1 Gece konaklamalı tura gidiyoruz. Neredeyse bir asır Osmanlı'ya başkentlik yapmış bu şehirde, Mimar Sinan'ın ustalık eserim dediği Selimiye'den, Türkiye'nin en eski taş oyma mağarası olan Aya Nikola Manastırı'na bir çok yapıyı sizlere anlatmak için sabırsızlanıyoruz. Bizlere bu güzel turda eşlik etmeye ne dersiniz ? 1 gece Konaklamalı 2 günlük tur. Tüm kartlara 3-6-9 taksit imkanı!

Tur Programı

1.Gün

Camileri,çarşıları,köprüleri ve tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği şehirlerden bir tanesi olan Edirne gezimiz için sabah İstanbul’dan hareket ediyoruz. Kumanyalarımız eşliğinde 3,5 saat sürecek yolculuğumuzdan ardından ilk olarak Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği Selimiye Cami’ni, müzesini ve arastasını ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretlerimizin ardından nefis tava ciğeri ve satır etiyle meşhur Edirne’de öğle yemeği için 1 saatlik serbest zaman veriyoruz. Ardından Eski Camii ve Üç Şerefeli Cami’ni dışarıdan fotoğraflayıp Avrupa Müze Ödülüne sahip II.Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Akıl hastalarının tedavisinde su sesleri, hoş ezgileri ve dinginliğiyle etkili olan bu müzede keyifli dakikalar geçireceğiz. Sonrasında yüzyıllardır devam eden Kırkpınar yağlı güreşlerinin yapıldığı meydanı geziyor ve Sarayiçi’nde Yeni Saray’ın bulunduğu yerde bir fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molalarımızdan sonra Edirne’nin hayat damarları olan Tunca ve Meriç nehri üzerinden geçerek Karaağaç’a ulaşıyoruz. Meriç nehrine sadece 2 km uzaklıkta bulunan bu eski Rum köyünde 1998 yılında açılışı yapılan Lozan anıtını ve eskiden tren istasyonu olarak kullanılan şimdilerde ise Trakya Üniversitesi tarafından kullanılan binayı ve türkülere konu olan o meşhur kara treni görüyoruz. Karaağaç ziyaretimizin ardından aracımıza biniyor ve dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz. Otelimiz Edirne çarşısının hemen yanıbaşında olduğu için, dileyenler akşam yemeği için veya gezinmek için dışarıya çıkabilirler. Rehberimiz akşam yemeği için tavsiyelerde bulanacaktır.

 

2.Gün

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe şeklinde alıyoruz. Ardından aracımızla iki saatlik saatlik yolculuğun ardından ‘CİTTASLOW’(sakin şehir) ünvanına sahip on ilçemizden birisi olan Vize’ye hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük su yolunun başlangıç noktasında bulunan bu şirin ilçemizde Justinianus’un izinden giderek , bugün camiye çevrilmiş olan küçük Ayasofya kilisesini ziyaret ediyor, sonrasında da savunma amaçlı yapılan şehir surlarını, Trakya bölgesinin bilinen ilk ve tek antik tiyatrosunu ve nostaljik taş evlerini görüyoruz. İlçe merkezinde alacağımız öğle yemeğinin ardından 50 dakikalık bir yolculuk sonrasında Kıyıköy’e varıyoruz. İlk olarak denizcilerin koruyucusu olduğuna inanılan Aziz Nikola’ya adanmış, aslında pagan izleri de taşıyan bir Bizans manastırını gezeceğiz. Yekpare bir kayaya oyulmuş bu manastırdan ayrılarak yürüyüşe devam edeceğiz ve Pabuçdere’nin florasına ve faunasına yakından tanıklık edeceğiz. Ardından fotoğraf meraklılarının çok beğeneceğini tahmin ettiğimiz Şahin Tepesine çıkıyoruz. Kıyıköy’ün tüm güzelliklerini keşfedeceğimiz  bu noktada vereceğimiz fotoğraf molasından sonra İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul'a varıyor ve siz değerli misafirlerimizi tekrardan alınış noktalarına bırakıyor, ve bir sonraki FMK Tour organizasyonunda görüşmek üzere diyerek veda ediyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Grubumuza özel lüks otobüs ile ulaşım.
 • 1 gece Efe Boutique Hotel'de kahvaltı dahil konaklama.
 • 2 gün Kültür ve Turizm Bakanlığından kokartlı profesyonel FMK Tour rehberlik hizmetleri.
 • İlk gün araçta kahvaltı ikramı (sandviç, meyve suyu)
 • Araçta içme suyu bulunur.
 • 1618 sayılı acentalar konunu gereğince "zorunlu seyahat sigortası".

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Belirtilenlerin dışında kalan herşey.
 • Öğle yemekleri. Serbest zaman verilir, rehberimiz tavsiyelerde bulunur.
 • Şahsi harcamalar.
 • Müze giriş ücreti.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Araç kalkış yerleri: (Belirtilen saatten 10 dakika önce buluşma yerinde olunuz)

  - 7:00 Kadıköy evlendirme dairesi önü.

  - 7:20 Mecidiyeköy Finansbank önü.

  - 7:30 İncirli Ömür Plaza önü.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  Konaklamalı Edirne - Vize - Kıyıköy Gezisi Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?
  Konaklama

  Efe Boutique Hotel

  Ulaşım

  Grubumuza özel Lüks araç ile.

  Gezilecek Yerler

  Edirne, Selimiye, Çarşılar, Üç Şerefeli ve Eski Camii, II.Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, Karaağaç, Meriç köprüsü, Lozan Anıtı, Vize tiyatrosu, Vize Ayasofyası, Kıyıköy ve Kayaya oyulmuş Aya Nikola Manastırı...

  Kalkış

  Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı, Mecidiyeköy Finansbank önü, İncirli Ömür Plaza önü

  Telefon

  0531 552 3842