Elazığ Bağbozumu ve Malatya Gezisi

 • Elazığ Bağbozumu ve Malatya Gezisi
 • Elazığ Bağbozumu ve Malatya Gezisi
 • Elazığ Bağbozumu ve Malatya Gezisi
 • Elazığ Bağbozumu ve Malatya Gezisi
 • Elazığ Bağbozumu ve Malatya Gezisi
 • Elazığ Bağbozumu ve Malatya Gezisi
 • Elazığ Bağbozumu ve Malatya Gezisi
 • Elazığ Bağbozumu ve Malatya Gezisi
 • Elazığ Bağbozumu ve Malatya Gezisi
 • Elazığ Bağbozumu ve Malatya Gezisi
 • Elazığ Bağbozumu ve Malatya Gezisi
 • Elazığ Bağbozumu ve Malatya Gezisi
 • Elazığ Bağbozumu ve Malatya Gezisi
 • Elazığ Bağbozumu ve Malatya Gezisi
 • Elazığ Bağbozumu ve Malatya Gezisi

MUHTEŞEM DOĞASI İLE HAZAR VADİSİ, BAĞ BOZUMU VE ŞARAP YAPIMI “ESKİ BAĞLAR“ ŞARAP MAHZENİ İLE ELAZIĞ - MALATYA GEZİSİ
2 gece 3 gün, THY uçağı ile gidiş dönüş dahil!

Tur Tarihleri:
+ 28-30 Eylül: 2 gece - 3 gün Türk Hava Yolları ile* (Gezimiz kesin hareketlidir)

***Tüm kartlara 3 - 6 taksit imkanı***

Toprağın tüm zenginliğini insana sunduğu Bağbozumu döneminde sizleri şarabın doğduğu topraklara, Türkiye'nin doğusuna toprakla buluşmaya, üzümü toplayıp şaraba dönüştürmeye, yöresel yemekler eşliğinde tadımlar yapmaya, ve bölgenin tarihini ve kültürünü keşfetmeye davet ediyoruz… Elazığ da 2 gün, Malatya'da 1 gün geçireceğimiz bu turumuzda katılımcılarımızı bambaika deneyimler bekliyor. Cuma sabah 5:15 uçağıyla gidiyoruz ve pazar 20:00 uçağıyla dönüyoruz. Böylelikle bölgede dolu dolu 3 gün geçirmiş olacağız.

Tur Ücreti:
- Çift kişilik odada kişi başı: 1250TL.
- Tek kişilik oda farkı 150 TL'dir. 
- İstanbul dışından gezimize katılmak isteyip de uçak bileti hariç tur paketi isteyenlere kişi başı 400 TL uçaksız paket indirimi yapılır.** 

 

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL - ELAZIĞ

Sabah İstanbul-Elazığ 5.15 uçağı ile yolculuğumuz başlıyor. Saat 07:00 civarında havalimanına inmemiz ve bagaj işlemlerinin ardından bizi bekleyen Gurme ve Gastronomi Uzmanı Rehberimiz “Mehmet SEVEROĞLU” ile buluşarak, otobüsümüze yerleşip Harput’a doğru yola çıkıyoruz. Harput’ta alacağımız sabah kahvaltısının (Ekstra ) ardından Ulu Cami, Arap Baba Türbesi, Harput Kalesi, Meryem Ana Kilisesi, eski Harput ve Dabakhane’yi görüyoruz. Buradaki gezimizin ardından istikamet Keban…Fırat üzerinde yapılan ilk baraj olan Keban barajını görüyoruz sonrasında alabalık yetiştirme çiftliklerini gördükten sonra bölgenin meşhur çırçır şelalesi adıyla bilinen alabalık tesislerinde öğlen yemeği yiyip,doğal güzelliklerin keyfini çıkarıyoruz. Yemek molası ve gezimizin ardından artık istikamet otele yerleşme ve serbest zaman ve akşam yemeği otelimizde.

2. Gün: ELAZIĞ - ESKİ BAĞLAR

Sabah kalktıktan sonra otelde ayrılarak şaraphande kahvaltı yapmak üzere yola çıkıyoruz, İstikamet Hazar Vadisi “Eski Bağlar” www.eskibaglar.com.tr şarap bağları. Kahvaltı sonrası bağdan üzüm toplamaya başlıyoruz bizler için hazırlanmış sepetleri alarak Elazığ’ın meşhur üzümlerini toplamaya başlıyoruz. Sonrasında üzüm sıkma işlemi başlıyor, üzümün suyunu çıkardıktan sonra öğle yemeği, öğle yemeğimiz yöresel yemeklerden oluşuyor. Yemek sonrası şarap mayalama işlemini gerçekleştiriyoruz. Sonrası üzüm bağları arasında kısa bir treking ve Fotoğraf çekimlerimiz geçekleştiriyoruz. Sonrasında şarap hakkında bilgi paylaşımı ve tadım yaparak gün batımını seyrediyoruz. Akşam yemeği için barbekü partisi hazırlanıyoruz sonrasında şarap ile ilgili sohbetler.. Konaklama otelimizde.

3. Gün: ELAZIĞ - MALATYA - ISTANBUL

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Malatya’ya doğru yol alıyoruz yol üzerinde Fırat’ın güzelliklerini keyif ile seyrederek Kömürhan köprüsünden geçerek kayısının başkenti Malatya’ya varıyoruz. İlk durağımız eski Malatya Battal Gazi burada Ulu Cami, Kanlı Kümbet, Silahtar Mustafa Paşa Kervan Sarayı, Sanat sokağı göreceğimiz yerler arasında Sonrasında Malatya merkez de öğle yemeği olarak Malatya’nın meşhur kağıt kebabının tadına bakıyoruz. Yemek Sonrası Kayısı alış verişi için kayısı pazarının yolunu tutuyoruz. Alış veriş sonrası durağımız Malatya Arkeoloji Müzesi, Müze sonrası durağımız Dünyada ilk kurulan şehir yönetiminin ve en eski yerleşim birimlerinden biri olan Aslan tepe’yi Ziyaret ediyoruz. Gezimiz sonrası saat 18.00 Havaalanına doğru yola koyuluyoruz…. 

İstanbul'da Sabiha Gökçende bizi Avrupa yakasına kadar çeşitli güzergahlara kadar götürmek üzere servis aracımız bekleyecektir. Burada herkesle başka bir Sen Anlat İstanbul - FMK Tour organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz. 

Gidiş uçağımız Atatürk havalimanından 5:15'te kalkar, dönüş uçağımız Sabiha Gökçen havalimanınadır 20:00'de kalkar ve 21:40'ta Sabiha Gökçene iner. Dönüşte havalimanında dönüş servis güzergahımız Kadıköy evlendirme dairesi, Mecidiyeköy Finansbank ve İncirli Ömür plaza olacaktır.

Servis Hareket Saatleri:
Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı: 03:00
Mecidiyeköy Finansbank Önü: 03:15
İncirli Ömür Plaza: 03:30
Herkesin otobüs hareket saatin 10 dakika önce buluşma noktasında olması gerekmektedir. 

Önemli Not: Rehberimiz gerekli görüldüğü durumlarda tur içeriğini eksiltmeyecek şekilde, grubumuzun rahatı ve güvenliği için programda gerekli değişiklikleri yapmaya yetkili tek kişidir.

Tüm çevre gezileri dahildir! Ekstra ödeme yok!

*İstanbul dışından bu geziye katılmak isteyip de uçak biletsiz paket almak isteyenler uçak bileti hariç ücreti fiyat sekmesinde mevcuttur.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- Türk Hava Yolları ile İSTANBUL-ELAZIĞ ve Türk Hava Yolları ile MALATYA-SABİHA GÖKÇEN uçak biletleri dahildir.
- Grubumuza özel lüks otobüs ile tüm ara ulaşımlar ve geziler.
- 2 gece Elazığ Lüks Hotel Yarım Pansiyon Konaklama.
- 2 Sabah Kahvaltısı ve 2 Akşam Yemeği.
- Şarap tadımları.
- Tüm çevre gezileri dahildir! Ekstra ödeme yok!
- 3 tam gün Kültür ve Turizm Bakanlığından kokartlı profesyonel FMK Tour rehberlik hizmetleri. Rehberimiz Gurme Gastronomi Uzmanı Mehmet Severoğlu olacaktır.
- 3 gün boyunca kablosuz kulaklık cihazı kullanımı, rehberimiz bir yaka mikrofonuna konuşur ve siz kulaklığınızla takip edebilirsiniz. Bu cihazlar gezimizin kalitesini 100% artıracaktır.
- İstanbulda havalimanına gidiş ve dönüş için ilk gün ve son gün güzergah üzeri servis aracı.
- 1618 sayılı acentalar konunu gereğince "zorunlu seyahat mali sorumluluk sigortası".
- KDV dahildir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Belirtilenlerin dışında kalan herşey.
- İlk gün kahvaltı uçakta verilir dahildir, Harput'ta kahvaltı molası, 1. ve 3. gün öğle yemeği, 3. akşam yemeği dahil değildir.
- İkramların ve tadım dışında içilen içecekler
- Müze giriş ücretleri. Müzelerde Müze kart geçerlidir. Müze girişlerinden satın alabilirsiniz.
- Şahsi harcamalar.
- Bahşişler.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  Elazığ Bağbozumu ve Malatya Gezisi Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?
  Konaklama

  Elazığ Butik Hotel

  Ulaşım

  THY uçuşu ile gidiş geliş, ve lüks otobüs iile ara ulaşım ve turlar

  Gezilecek Yerler

  Elazığ, Harput, Hazar Vadisi, Eski Bağlar, Malatya

  Kalkış

  Kadıköy, Mecidiyeköy, İncirli

  Telefon

  0531 552 3842