Kadıköy Yeldeğirmeni Moda Gezisi

 • Kadıköy Yeldeğirmeni Moda Gezisi

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Körler Ülkesi Khalkedon - Kadıköy Yeldeğirmeni Moda Gezisi

Acaba Komutan Byzas şehrini tarihi yarımadaya kurarken yanılmış mıydı? Yoksa kör olan kendisi miydi? Günümüzün şehrin en kalabalık bölgelerinden olan Kadıköyü  gencinden yaşlısına,  sokaklarından cafelerine, Kiliselerinden, Sokaklarına  Kadıköy'ün muhteşem geçmişine bir yolculuğa çıkıyoruz.  Siz de bizimle bu günübirlik tarihi yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?

Bilgi ve kayıt için: 0531 552 38 42
Kayıt yaptırmak için katılımcı isim ve soyisimlerini katılmak istediğiniz gezi ve tarihi ile birlikte whatsapp'tan gönderebilirsiniz. 
Turumuzun ücreti: 
Yetişkinler için 500 TL'dir. 18 Yaş altı çocuklar 200 TL'dir.

Tur Programı

Sabah 9:00'da Kadıköy'de Şehir Hatları iskelesinde buluştuktan sonra yürüyüşümüze başlıyoruz.. Göreceğimiz yerler arasında Kadıköy Meydanı ve tarihi iskelesi, Haldun Taner Sahnesi, Şehremaneti binası, III.Mustafa İskele Camii, Aya Euphemia Kilisesi, Timsah Meydanı, Surp Takavor Ermeni Kilisesi, Akmar Pasajı, İmge Sahaf (antika kitapçı), Antikacılar, 7.gün Protestan Kilisesi, Kadıköy Çarşısı, İtalyan Apartmanı, Sivil Mimarlık ve Sokak Dokusu , Yeldeğirmeni Sanat ( Notre Dame Du Rosaire Kilisesi ), Sokak arlarında binaların duvarlarına gizlenmiş eşsiz Mural-İst eserleri , Yeldeğirmeni  Cafeleri,  Boğa Heykeli, Nazım Hikmet Kültür Merkezi, Bahariye Caddesi, Çarşı, Barlar Sokağı, Aya Triada Kilisesi, Köçeoğlu Hamamı, Fransız Saint Joseph Lisesi, Moda Camii, Barış Manço Müzesi, Moda İngiliz All Saints Kilisesi, Arif Sarıcalı Konağı, Koço ve Aya Ekarini Ayazması, Moda İskelesi...  Ve yol boyunca daha nice yapı ve hikayeler.

Gezimiz yürüyerek yapılacaktır ve saat 16:00-16:30 civarında Moda’da bitecektir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- Tur boyunca kokartlı uzman rehberlik hizmeti.

- Kişiye özel kulaklı seti, rehberimiz bir yaka mikrofonuna konuşur ve siz kablosuz cihazdan rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Kablosuz cihaza takabilmeniz amacıyla kendi cep telefonu kulaklık kablonuzu getirmenizi rica ediyoruz (iphone kulaklığı uyumlu değildir). Hijyen kuralları gereği kendi kulaklığı olmayan misafirlerimize tek kullanımlık kulaklık kablosu verilecektir ve 30TL ücreti olacaktır.

- FMK Tour acenta hizmeti.

- Gün içerisinde çeşitli yapılara ödenen bağışlar.

- KDV.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Öğle yemeği.

- Kişisel harcamalar.

- Barış Manço Müzesi giriş ücreti 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  Fiyatlar

  TarihMüsaitlikKişi BaşıÇocukTaksitler
  30.06.2024Müsait500,00 TL-Taksitler »

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  - Mevsim koşullarına göre şapka ve rahat ayakkabı giymeniz tavsiye edilir..

  - Bu gezi bütün gün yürüyerek yapılmaktadır. Yürümekte zorluk çekenlere uygun değildir.

  - Gezi programında yazılı olan yerlerin bazılarının içine girilmeden, sadece önünde anlatım yapılıp devam edilecektir. Bunun sebebi ise gezilen yerlerin müze vasfı olan yerler olmamasıdır.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  Kadıköy Yeldeğirmeni Moda Gezisi Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?
  Kişi/Gece

  500,00 TL

  Konaklama

  Günübirlik Tur

  Ulaşım

  Yürüyüş Gezisidir.

  Gezilecek Yerler

  Kadıköy Meydanı ve tarihi iskelesi, Haldun Taner Sahnesi, Şehremaneti binası, III.Mustafa İskele Camii, Aya Euphemia Kilisesi, Timsah Meydanı, Surp Takavor Ermeni Kilisesi, Akmar Pasajı, İmge Sahaf (antika kitapçı), Antikacılar, 7.gün Protestan Kilisesi, Kadıköy Çarşısı, İtalyan Apartmanı, Sivil Mimarlık ve Sokak Dokusu , Yeldeğirmeni Sanat ( Notre Dame Du Rosaire Kilisesi ), Sokak arlarında binaların duvarlarına gizlenmiş eşsiz Mural-İst eserleri , Boğa Heykeli, Nazım Hikmet Kültür Merkezi, Bah

  Kalkış

  09:30da Kadıköy'de Eminönü Karaköy Şehir Hatları İskelesi

  Telefon

  0531 552 3842