Topkapı Sarayı Harem Ayasofya Gezisi

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

İmparatorluklar Başkenti Gezisi Topkapı Sarayı, Harem ve Ayasofya

MÖ 7.yüzyıldan itibaren iskan görmeye başlayan tarihi yarımada ve özellikle Sarayburnu bölgesi, Roma İmparatorluğu dönemi itibariyle, Roma Bizans ve Osmanlı döneminde imparatorlukların yönetim merkezi olmuştur. Tarihi açıdan önemli olan Sultanahmet bölgesini ve en görkemli yapılarını tarihi ve hikayeleriyle rehber eşliğinde gezmeye var mısınız?

 

Tur Programı

İmparatorluklar Başkenti Gezisi Topkapı Harem Ayasofya

 

Buluşma yeri ve saati:Sabah 9:15da Sultanahmet Tramvay durağına yakın olan Sultanahmet Sosyal Tesisleridir. İlk yapılan pagan tapınaklardan Bizans Hristiyanlarının muhteşem mabedine, oradan Osmanlı fethinin sembolüne ayrıntılı bir şekilde Ayasofya gezisi, Öğle yemeği Molası, caferağa Medresesi ve Soğukçeşme Sokağı, Çeşitli kitabelerinin açıklamalarıyla ve III. Ahmet çeşmesiyle Topkapı Sarayı ve Harem, en önemli bölümleri (Bab-ı Humayun, Babüs Selam, Divan-ı Hümayun, Dış hazine ve silahlar sergisi, Arz odası, Fatih Köşkü, Has oda ve Kutsal Emanetler dairesi, Padişah Portreleri, Harem, Karaağalar Dairesi, Karaağalar Koğuşları, Cariyeler Koridoru, Cariyeler Hamamı, Valide Sultan Dairesi, Hünkar Hamamı, Sultan III.Murad Has Odası, I. Ahmed Has Odası, III. Ahmed Has Odası, Bağdat Köşkü, Revan Köşkü ve daha niceleri...)

Gezimiz yürüyerek yapılacaktır ve saat 17:00 civarlarında Sultanahmette bitecektir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- Programda belirtilen gezi ve ziyaretler,

- FMK Tour rehberlik hizmeti,

- Kişiye özel kulaklı seti, rehberimiz bir yaka mikrofonuna konuşur ve siz kablosuz cihazdan rahatlıkla dinleyebilirsiniz.

- KDV.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Öğle yemeği. Sultanahmet bölgesinde serbest zaman verilecektir.

- Müzelere giriş ücreti. Müze kartınızın olması gerekir. Müze kart Topkapı sarayı ve Ayasofya için geçerlidir.

- Harem giriş ücreti, müze kartı geçmez.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  Fiyatlar

  TarihKişi BaşıÇocukTaksitler
  01.09.201970.00 TL-Taksitler »
  17.05.202070.00 TL0 - 0 Yaş Ücretsiz
  6 - 18 Yaş 20.00 TL
  Taksitler »

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Müze kartınız var ise ücretsiz girebilirsiniz. Müze kartı sabah buluşma noktasının yanındaki "Türk İslam Eserleri müzesi" gişesinden satın alınabilir. Müze kartınız ile 1 yıl boyunca tüm türkiye müzelerine ücretsiz girebilirsiniz. Ayrıca İşbankası maximum kartınız yılda 1 ay boyunca müze kartı olarak kullanılabilir. Gişede kimliğiniz ile birlikte müze kart yerine kullanabilirsiniz.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  Topkapı Sarayı Harem Ayasofya Gezisi Hakkındaki Düşünceleriniz  Kişi/Gece

  70.00 TL

  Konaklama

  Yok.

  Ulaşım

  Yürüyüş Gezisidir.

  Gezilecek Yerler

  Ayasofya gezisi, Öğle yemeği Molası, caferağa Medresesi ve Soğukçeşme Sokağı, Çeşitli kitabelerinin açıklamalarıyla ve III. Ahmet çeşmesiyle Topkapı Sarayı ve Harem, en önemli bölümleri (Bab-ı Humayun, Babüs Selam, Divan-ı Hümayun, Dış hazine ve silahlar sergisi, Arz odası, Fatih Köşkü, Has oda ve Kutsal Emanetler dairesi, Padişah Portreleri, Harem, Karaağalar Dairesi, Karaağalar Koğuşları, Cariyeler Koridoru, Cariyeler Hamamı, Valide Sultan Dairesi, Hünkar Hamamı, Sultan III.Murad Has Odası, I.

  Kalkış

  09:15 Sultanahmet Sosyal Tesisleri

  Telefon

  0212 632 11 44