Fethiye'den Kekova'ya Bir Mavi Rüya Likya Macerası 7 Gece / 8 Gün

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Fethiye'den Kekova'ya Bir Mavi Rüya Likya Macerası 7 Gece / 8 Gün

Bir otel odası düşünün ki günün her saati manzarası değişebiliyor. İstediğiniz anda masmavi sulara dalabiliyorsunuz. Geceyi mükemmel koyların ıssızlığında, milyonlarca yıldızın altında geçirebiliyorsunuz. Sabah kahvaltıya oturmadan denize girip masaya öyle oturabiliyorsunuz. Hem de gün boyunca bu güzelliklerin keyfini çıkartırken Antik Likya medeniyetinin deniz kıyısı kentlerini de keşfederek tarihe ve kültüre doyacağınız bir tur olacak. Geleneksel yöntemlerle inşaa edilip modern ekipmanlarla döşenmiş klimalı ahşap yatımızda sizleri 7 gece 8 günlük tam pansiyon konaklamalı, Fethiye - Kekova - Fethiye rotasında rüya gibi bir tatile davet ediyoruz. Kısacası sizi kendinizi hayatın mavisine bırakmaya çağırıyoruz. Rehberli geziler de dahildir, kesinlikle ekstra tur satışı yoktur!

Tur Programı

1. Gün: FETHİYE

Fethiye Limanı’nda saat 15.30’dan itibaren teknelerinize yerleşebilirsiniz. İlk gün teknede servis akşam yemeği ile başlar. Akşam yemeği ve geceleme teknemizde ve limana yakın bir koyda yapılır. Herkesin saat 17:00'ye kadar tekneye girişini yapması gerekecektir.


2. Gün: Ölüdeniz - Gemiler Adası

Siz kahvaltınızı yaptıktan sonra, tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. Turumuz Ölüdeniz’ e hareket ile başlar. Yüzme molası ve öğle yemeği için Ölüdeniz’e demirlenir. Bir sonraki durak Gemiler Adası’dır. Akşamüzeri Gemiler adasında yürüyüş yapılabilir ve tepedeki Bizans İmparatorluğu dönemimden kalma Aya Nicola (Aziz Nikolas) ziyaret edilebilir. Akşam yemeği ve geceleme ise Gemiler Boğaz’ında yapılacaktır.


3. Gün: Yeşilköy - Kaş

Sabah Yedi Burunlar’ ı rahat geçebilmek için erken saatlerde hareket edilir. Kalkan yakınlarındaki Yeşilköy Koyu’nda kahvaltı ve yüzme molası verilip, daha sonra Kaş’a hareket edilir.

Kaş Limanına demirleme yapılır. Eski bir Rum kasabası olan Kaş’ da gezinti yapma ve gece hayatını tanıma fırsatı bulabilirsiniz. Likya'nın önemli kentlerinden olan Kaş, Roma Dönemi'nde önem kazanmış ve Bizans Dönemi'nde Piskoposluk merkezi olmuştur. Kaş, ilçeyi çevreleyen Antik Döneme ait kentler ve tarihsel değerler açısından zengin bir mekândır.


4. Gün: Kekova - Tersane - Üçağız

Kahvaltıdan sonra Likya’nın batık şehri Kekova’ya hareket edilir. Roma döneminden kalma bir tersane ve Bizans dönemi Kilise’sinin görülebileceği Tersane Koyu’nda öğle yemeği ve yüzme molası verilir. Öğleden sonra Kekova batık şehir boyunca kısa bir seyir ve fotoğraf etkinliğimiz olacaktır. Ve akşam üzeri sadece tekne ile ulaşım olan Türkiyenin en güzel köyü diyebileceğimiz Kaleköy gezintisine çıkıyoruz ve tepedeki muhteşem manzarada Kaleyi rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Geceleme ve akşam yemeği teknemizde.


5. Gün: Simena - Demre - Gökkaya

Kahvaltıdan sonra Çayağzı Koyu’ndan Demre'de yarım günlük bir tura katılmak üzere bizi bekleyen aracımıza biniyoruz. Bizans Dönemi'nde yaşamış olan ve çocukların, yoksulların ve gemicilerin koruyucusu sayılan Piskopos Noel Baba Kilisesi ve bir Likya kenti olan Myra Harabelerini ve Tiyatrosu gezisini rehberimiz eşliğinde gerçekleştiriyouz. Öğle yemeği saatinde tekrar teknemize geliyoruz ve Gökkaya Koyu’na demirlenir. Yüzme ve geceleme korsan mağaralarının da bulunduğu hatta sadece teknelerin ulaşabileceği doğal gece kulübüne de gece turu yapabiliriz.


6. Gün: Liman Ağzı - Hidayet Koyu - Fırnaz Koyu

Sabah erkenden yola çıkılır ve kahvaltı yolda servis edilir. Eğer hava şartları müsait ise Kabutaj Plajı’nda yüzme molası için demirlenir ve sonrasında Liman Ağzı Koyu’nda yine yüzme molası verilir. Öğle yemeği Hidayet Koyu’nda servis edilecektir. Akşam yemeği ve geceleme için ise Fırnaz Koyu’na demirlenir.


7. Gün: Kelebekler Vadisi – Turunç Pınarı Koyu – Samanlık Koyu - Fethiye

Sabah erken saatlerde Turunç Pınarı Koyu’na doğru hareket edilir. Eğer yolda hava şartları müsait ise, Kelebekler Vadisi’nde yüzme molası verilir. Öğle yemeği için Turunç Pınarı Koyu’na demirlenir. Son durağımız olan Samanlık Koyu’na demir atıyoruz ve doya doya son kez yüzüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme için ise Fethiye Limanı’na dönüş yapılır. Bu şekilde isteyenler bu son gecede Fethiye'de gezintiye çıkabilir, gece hayatının da tadını çıkarabilir. Son gecelememiz Fethiye Yat limanında olacaktır.


8. Gün: Fethiye

Kahvaltıdan sonra 10.30'a kadar tekneden ayrılabilirsiniz. Bir sonraki rüya gibi Sen Anlat İstanbul tatilinde buluşmak üzere mutlu ama buruk bir şekilde ayrılıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- Sabah kahvaltısı, öğle yemeği,5 çayı ve atıştırmalık ikramı,akşam yemeği

- FMK Tur güvencesinde tatil boyunca ve kara turları esnasında rehberlik hizmeti.

- Yemekler esnasında her 4 kişiye 1 büyük su

- Türk karasularında liman masrafları ve çıkış işlemleri (Maksimum 3 liman).

- Standart yat ekipmanları, masa oyunları, şnorkel, gözlük, Palet, Olta takımları.

- Nevresim takımları, çarşaf, banyo havlusu.

- Yakıt giderleri mazot ve benzin.

- Personel servis hizmetleri.

- Palamar ücretleri.

- Yatta kullanım suyu.

- Yat sigortası (seyahat sigortası yaptırmanızı tavsiye ederiz).

- Günlük 6-8 saat arasında klima kullanımı.

- KDV dahildir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Tüm içecekler (misafirler gerek teknenin barından satın alabilirler ya da kendileri

getirebilirler)

- Teknede varsa su sporları ekipman kullanımı ve benzin giderleri.

- Ören yerleri giriş ücretleri, turlarımız esnasında gireceğimiz müzeler için müze kartınızın olması gerekir, ya da gişeden satın alabilirsiniz.

- Tekne personel bahşişleri.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme  Rehberimiz ve Tekne Kaptanımızın gerekli görüldüğü durumlarda tur içeriğini eksiltmeyecek şekilde, grubumuzun rahatı ve güvenliği için programda gerekli değişiklikleri yapmaya yetkili tek kişidir. Kaptan teknede en önemli otoritedir.

  Tekne yaşamında ortak yaşam alanları ve birlikte yaşama uyumu en önemli hususlardandır, herkesin grubun huzuru ve mutluluğu için genel kurallara uyması ve gruba uyumlu olması gerekmektedir. Bu konuda herkes hassas davranmaya özen göstermelidir.

  Teknede kesinlikle kabin numarası sözü verilmez, herkes geliş sırasına göre kabinlere yerleşecektir, her kabin genel olarak aynı standarda ve konfora sahiptir.

  1618 sayılı seyahat acentaları kanununa göre "zorunlu seyahat acentası mali sorumluluk sigortası" yapılır. Bu bir seyahat sağlık sigortası değildir. Ayrıca sağlık sigortası yaptırmanız size kalmıştır ve tavsiye edilir.

  Bu tura kayıt yaptıran herkes bu koşulları kabul etmiş sayılır.


  İptal Şartları

  Lütfen dikkatle okuyunuz!!!

  Rezervasyon için tur bedelinin tamamının ödenmiş olması gerekmektedir.

  Gezimizin toplam katılımcı sayısı 14 kişi olacaktır ve rehberimiz ile birlikte 4 kişilik personel ekibi olacakatır.

  Katılımcı sayısının 10 kişinin altında kalması durumunda tur iptal olacaktır ve bu durum tarafınıza turun başlangıcından en geç 20 gün öncesinde bildirilecektir. Ve böyle bir durumda ücretinizin tamamı tarafınıza iade edilecektir.

  Turun başlangıç tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, %20 bir kesinti yapılır ve geri kalan ücret iade edilir.

  Turun başlangıç tarihinden 29 - 20 gün öncesinde yapılan iptallerde %50 kesinti yapılarak geri kalan ücret iade edilir.

  Turu başlangıç tarihine 19 gün kaladan itibaren yapılan iptallerde kesinlikle iade yapılmayacaktır.


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  Fethiye'den Kekova'ya Bir Mavi Rüya Likya Macerası 7 Gece / 8 Gün Hakkındaki Düşünceleriniz  Kişi/Gece

  Konaklama

  Ahşap Gulet Yat her şey dahil

  Ulaşım

  Fethiye Limanı’nda saat 15.30

  Gezilecek Yerler

  Ölüdeniz, Gemiler Adası, Yeşilköy, Kaş, Kekova, Tersane, Üçağız, Simena, Demre, Gökkaya, Liman Ağzı, Hidayet Koyu, Fırnaz Koyu, Kelebekler Vadisi, Turunç Pınarı Koyu, Samanlık Koyu, Fethiye

  Kalkış

  Fethiye Limanı’nda saat 15.30

  Telefon

  0531 552 3842